Korektory

Rodzaje korektorów

Istnieje kilka rodzajów korektorów w różnych formach i odmiennych zastosowaniach. Czy wiesz, że korektor zielony zatuszuje zaczerwienia i naczynka na Twojej twarzy? Albo czy orientujesz się do czego służy korektor fioletowy? Zastanawiałaś się może kiedykolwiek, który korektor ma lepsze krycie? Jeżeli jesteś ciekawa jak dobrać właściwy korektor i w jakiej formie, to zapraszam do zapoznania się z krótkim artykułem na ten temat.

Korektory kolorowe

Wykonanie efektywnego makijażu nie zapewni nam tylko prawidłowa pielęgnacja i użycie podkładu, ponieważ często zastosowanie wyłącznie podkładu powoduje rezultat maski i nie daje efektu trójwymiarowości twarzy. Użycie korektora pod oczy o ton jaśniejszego sprawia, że twarz wygląda naturalniej. A co w przypadku niedoskonałości? Jeśli myślisz, że korektor jest tylko w odcieniach beżu, to jesteś w absolutnym błędzie. Na rynku dostępne są również korektory kolorowe, które pozwalają zatuszować różnego rodzaju niedoskonałości.  Na poniżej grafice zostało przedstawione działanie poszczególnego korektora.

Korektor, korektor pod oczy, korektor do twarzy
#Korektor #Kolorowy #Rodzaje_Korektorów #Recenzje #Jaki_korektor #Korektor_Zielony #Fioletowy #Niebieski #Biały #Beżowy #Żółty

 

Korektor do twarzy

Korektor potrafi zdziałać cuda, ale tylko wtedy, gdy jest właściwie stosowany i dobrany w zależności od potrzeb. Jeśli jesteś fanką profesjonalnego makijażu to kolor fioletowy, żółty, zielony, niebieski, biały i cielisty nie powinny być Ci obce, ale jeżeli nigdy nie zastanawiałaś się jaki korektor zakryje daną niedoskonałość to mam nadzieję, że powyższa grafika będzie dla Ciebie pomocna.

Pamiętaj!

Korektor zielony, fioletowy, niebieski – nakładaj zawsze pod podkład.

Korektor żółty, beżowy i biały – nakładaj zawsze na podkład.

Formy korektorów

Niezwykle ważne są też formy korektorów, bo istnieją korektory w słoiczku, w sztyfcie, w pędzelku, w formie płynnej i każdy z nich pomimo, że są to korektory, działa inaczej. Krycie zależy od gęstości, czyli im korektor ma gęstszą formę tym lepiej kryje.

Korektor w słoiczku – mocne krycie,

Korektor w sztyfcie – średnie do mocnego krycia,

Korektor w formie płynnej – słabe do średniego krycia,

Korektor w pędzelku– słabe krycie.

Są to podstawowe reguły korektorów, ale istnieją oczywiście wyjątki, bo korektor w formie płynnej może być tak gęsty, że będzie miał mocne krycie. Aby upewnić się co do krycia warto sprawdzić konsystencję danego korektora.

Korektory w słoiczku i sztyfcie służą do zatuszowania niedoskonałości, a w pędzelku i w formie płynnej do wyrównania kolorytu lub nałożenia pod oczy w celu rozświetlenia.

Już teraz możesz przeczytać recenzję korektora w słoiczku od Catrice —> tutaj

Podsumowując

Korektory kolorowe wymagają odwagi i wprawy, nie każdy jest wstanie prawidłowo zaaplikować korektor – należy wiedzieć ile go nałożyć i czy zaaplikować na podkład czy pod podkład. Najbardziej uniwersalny korektor to kolor beżowy, który jest najłatwiejszy w obsłudze, ale nałożenie zbyt grubej warstwy może spowodować efekt odwrotny, a nawet postarzeć Cię o kilka lat.

Korzystałaś kiedyś z korektorów kolorowych? Jeśli tak to z jakiego i jak się sprawdził? Jeśli jesteś fanką korektora beżowego/ cielistego to jaki jest Twój ulubiony, który mogłabyś polecić koleżance?

13 odpowiedzi do “Korektory”

  1. Bardzo pomocny post! Ostatnio zakupiłam kolorowe korektory i jestem z nich 100% zadowolona 🙂 Mam beżowy korektor z Maybelline i jestem również z niego zadowolona. Krycie ma w sam raz, nie roluje się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *