Testowanie podkładu

Dobieranie podkładu – odcień

Niewłaściwie dobrany odcień podkładu – czy też spotykasz się z takim problemem? W tym krótkim artykule pragnę przybliżyć sposób właściwego doboru podkładu.  


Podkład jest najbardziej znanym produktem kolorowym, gdyż aż 98,8% kobiet stosuje ten rodzaj kosmetyku, nie mając świadomości, że poprzez niewłaściwe dobranie koloru odcienia można zrobić sobie naprawdę krzywdę. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić podkład za ciemny lub taki, który nie jest dedykowany do Twojego rodzaju cery? Właściwie zaaplikowany podkład podkreśla naszą urodę, ale niestety może też postarzać lub spowodować, że będziemy wyglądać smutnie i szaro.
Istnieją 3 proste sposoby odpowiedniego doboru podkładu, które można zastosować i dzięki temu z całą pewnością uda się znaleźć ten właściwy odcień.

 1. Aby podkład dobrze wyglądał na twarzy i ,,nie odcinał’’ jej od szyi, należy nałożyć próbkę podkładu na linie żuchwy (zdjęcie poniżej), następnie sprawdzić przy odpowiednim świetle lub poprosić o opinie konsultantki. http://uholki.blog.pl/                                                                                                                  Nigdy nie sprawdzaj odcienia na dłoni, bo to nie jest miejsce, na które będziesz aplikować podkład i zazwyczaj dłonie są ciemniejsze niż twarz. 
 2. Kolejnym krokiem w poszukiwaniach „ideału” odcienia jest jego ocena w świetle dziennym. W drogeriach i perfumeriach światło jest sztuczne (często pomarańczowe lub zdecydowanie za ciemne), dlatego ważna jest ocena w świetle dziennym. Można wyjść z drogerii i sprawdzić w lusterku jak wyglądają wybrane przez nas odcienie podkładów lub zabrać próbki do domu.
 3. Ostatnim etapem jest porada u konsultantek, które pracują w drogeriach lub perfumeriach. Nie wstydź się poprosić o pomoc lub poradę, bo ich pracą jest pomoc w doborze odpowiedniego kosmetyku. Jeśli zdarzy się jednak, że osoba ta chce zaaplikować Ci podkład na dłoń, to raczej nie jest specjalistą z tej dziedziny i jej porada może okazać się niesłuszna, dlatego ważne jest przy zakupie znać podstawowe zasady doboru odcieni.
  Należy pamiętać też, że idealnie dopasowany odcień zlewa się z naturalnym kolorytem skóry, ale często może zmienić kolor po pewnym czasie, warto odczekać kilka minut i sprawdzić czy się nie utlenił. Jeśli po odczekaniu kilku minut podkład nadal pasuje doskonale, można go kupić.
  Jak często zdarzyło Ci się kupić niewłaściwy podkład? Jeśli masz pytania lub wątpliwości – zadaj je proszę w komentarzu, na pewno w najbliższym czasie na nie odpowiem.

Pozdrawiam 🙂

Zachęcam do śledzenia mojego bloga, bo już 30 marca pojawi się kolejny wpis: „Recenzja podkładu BOURJOIS 123 PERFECT”

Aby być na bieżąco zapraszam również do grupy na fb „Dobieramy podkłady” Grupa na Facebooku

 

Odcienie podkładu w infografice z : https://imged.pl/podklad-bourjois-123-perfect-30ml-swiezy-8-odcieni-12173525.html.

 

23 odpowiedzi do “Testowanie podkładu”

 1. Z nieba mi spadłaś. Mam problem z dobraniem sobie podkładu itp. a niebawem mam ważna impreze i musze zaopatrzyć się w jakis. Ostatnio jak sobie kupiłam i w domu nałożyłam to padłam ze śmiechu. Wyglądałam jak spalona brzoskwinia. Był o wiele za ciemny. Nie wiem jak ja to zrobiłam, że aż tak sie pomyliłam

 2. Fajny wpis. Mnie zawsze bawi jak ktoś wybiera podkład rozsmarowując go tylko na ręce. Ja jak chcę przetestować innej firmy niż miałam, zawsze idę bez makijażu i smaruję na żuchwie 🙂

  1. A najzabawniejsze jest to, że nawet konsultantki dość prestiżowych marek nakładają podkład na dłoń, gdy prosisz o pomoc w wyborze podkładu 🙂

 3. Dobranie odpowiedniego odcienia to mój największy problem.
  Zawsze staram się „iść” bezpieczną drogą i wybieram naturalny, ale szczerze mówiąc on też nie prezentuje się zawsze dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *